Rekreačné zariadenie Predná Hora - 50m

História Penziónu

1972 - História zariadenia siaha do roku 1972, kedy bola spustená prevádzka hlavnej budovy zariadenia. Majiteľom zariadenia bol štátny podnik.
1979 - Podstatným rokom bol pre rekreačné zariadenie rok 1979, kedy sa k hlavnému objektu chaty dostavali ostatné zariadenia rozširujúce ubytovacie kapacity a bolo dobudované športovo-relaxačné zázemie areálu. Investícia bola alokovaná do výstavby jedálne s kapacitou 100 hlavných jedál, bol vybudovaný bazén, ako zvýšenie štandardu poskytovaných služieb zákazníkom. V investičnej akcii bol taktiež vybudovaný objekt hvezdárne, ktorý poskytoval ubytovacie kapacity a možnosti sledovania oblohy v kupole objektu, ako ďalšiu atrakciu v rekreačnom areáli.
1989 - V rozširovaní kapacity sa pokračovalo v roku 1989, keď boli vybudované samostatné ubytovacie kapacity pod označením Okály. V tejto súvislosti je potrebné spomenúť, že budovaná ubytovacia a rekreačno-relaxačná infraštruktúra v rámci tohto areálu slúžila vo väčšej miere pre usporiadania školení a rekreačné účely zamestnancov pôvodného majiteľa.
2003 - V tomto roku areál zmenil majiteľa a takisto celkový charakter. Nasledovali rozsiahle investície:
- Rekonštrukcia a modernizácia ubytovacích kapacít v hlavnej chate s cieľom zmeny zatriedenia zariadenia z pozície turistická ubytovňa na nový štandard ubytovacích služieb v rozsahu zariadení s označením penzión**.
- Rekonštrukcia kotolne
2005 - Rekonštrukcia kuchyne, recepcie a najmä prestavba 2 starších suchých sáun na moderné wellness centrum s množstvom sáun, vírivkou, ochladzovacím bazénom, tepidáriom a masážnou sprchou. V Penzióne sa taktiež objavili nové relaxačné služby formou rôznych masáží, zábalov a procedúr
2007 - Rekonštrukcia bazéna na Vodný svet plný vodných atrakcií - vírivá rieka, bublinkové masáže, hydromasážne zariadenia, plavecký bazén, a iné.
2013 - Rok 2013 sa opäť začal rozsiahlou investičnou aktivitou pre zvýšenie kvality, či už ubytovania alebo poskytovaných služieb. Rekonštrukciou prešiel bar, reštaurácia aj vodný svet.
Najnovčšou novinkou roku 2013 bolo otvorenie úplne nového wellness centra s atmosférou stredovekého hradu, pod názvom Hradný

Charakter Penziónu

Penzión Predná hora je penzión s wellness zariadením situovaný v prekrásnom, ešte stále málo objavenom Národnom parku Muránska planina. Toto územie je charakteristické malebnou, miestami ešte nedotknutou prírodou. Pár tipov ako sa k nám najrýchlejšie dostať nájdete v sekcii Kontakt.

Základným predmetom a zameraním zariadenia je poskytovanie ubytovacích a reštauračných služieb, služieb v oblasti rekreácie, wellness služby, rekondičné pobyty, relaxačno - rehabilitačné programy, firemné školenia, teambuildingy, konferencie, letné tábory a možnosti aktívneho športu v prekrásnej prírodnej scenérii Muránskej planiny pre domácu i zahraničnú verejnosť.

Nebaví vás už, že všetky pivá chutia rovnako,
alebo sa prinajlepšom odlišujú len minimálne?
Skúste niečo nové.

Privátny pivný špeciál Predná hora je remeselné pivo, ktoré sa varí v remeselnom pivovare.

Technológia remeselných pivovarov nie je plne automatizovaná ako vo veľkých pivovaroch. Do výrobného procesu priamo vstupuje sládek, teda ľudský faktor. Pivo tak naberá osobný rozmer a originalitu. A keďže proces výroby piva pozostáva z nespočetného množstva detailov a variácií, pivný gurmán si tak môže byť istý že rovnaké pivo nikde inde nenájde.

 • pivo plzenského typu so spodným kvasením
 • pivo Predná hora oslní dokonalým vyvážením horkosti a jemnosti zároveň
 • zloženie: voda, jačmenný slad a chmeľ
 • žiadne umelé prísady ani takzvané "chmeľové produkty"

Najlepšie si pivný špeciál vychutnáte priamo v Dennom bare čerstvo načapované.

 • Čapujeme 10° aj 12°

Ponúkame aj fľaškové pivo, fľaša 0,33l.

 • svetlá 12°
 • svetlá 10°
 • tmavá 11°
 • nealko

Pre tých, ktorí si chcú atmosféru dokonalého relaxu vychutnať ešte pár dní po pobyte v penzióne, prípadne obdarovať svojich známych, ponúkame zaujímavé darčekové balenie

 • balenie obsahuje 4 fľaškové pivá 0,33l
 • 2x fľašková svetlá 12°
 • 1x fľašková svetlá 10°
 • 1x fľašková tmavá 11°