Turistický program

Pre dospelých zdatných turistov.

Pondelok: Ubytovanie sa v chalúpkach/okáloch/, nahlásenie raňajok, večere a vodného sveta v Rekreačnom zariadení Predná Hora /RZPH/. V poobedňajších, večerných hodinách návšteva vodného sveta 2 h. Večera v RZPH.
Utorok: Raňajky bufetové stoly, výber náročnejšej túry. Výstup na Kráľovú hoľu, presun do obce Šumiac. Výstup trvá 6 hodín, prevýšenie 1066 m, návrat na Prednú Horu, vodný svet 2 h, večera, oddych posedenie v altánku. /alternatíva výstupu na Kráľovú hoľu, jazda na koni po Muránskej planine – Studňa, objednávky p. Sládeček 0903 649 431, www.jazdeckyklub.sk/
Streda: Raňajky bufetové stoly, návšteva Muránskeho hradu z obce Muráň, návšteva náučného chodníka, prevýšenie 590 m. Výstup môže trvať 4,5 h. Návrat do obce Muráň a spať na Prednú Horu. Návšteva vodného sveta 2 h, večera, oddych.
Štvrtok: Raňajky bufetové stoly. Návšteva Slovenského raja presun do Stratenej. Dobšinská ľadová jaskyňa, potom presun do Spišských Tomášoviec časť Čingov. Návšteva Prielomu Hornádu, Tomášovského výhľadu a Kláštoriska /cca 6,5h/. Vo večerných hodinách návrat na Prednú Horu, večera, oddych v altánku alebo na izbe. Sumarizácia nevšedných zážitkov z turistiky.
Piatok: Raňajky bufetové stoly, odubytovanie sa a doobeda rozlúčka s Prednou Horou vo vodnom svete 2 h /do 11,00/.

Pre rodiny s deťmi /nad 10 rokov/, staršie osoby.

Pondelok: Ubytovanie sa v chalúpkach/okáloch/, nahlásenie raňajok, večere a vodného sveta v Rekreačnom zariadení Predná Hora /RZPH/. V poobedňajších, večerných hodinách návšteva vodného sveta 2 h. Večera V RZPH.
Utorok: Raňajky bufetové stoly. Výstup na Muránsky hrad z Muránskej Huty, Pod Skalou, Veľká lúka, Chata pod Muránskym Hradom, Muránsky hrad, náučný chodník, Muráň. Návrat na Prednú Horu, návšteva vodného sveta 2 h, večera, oddych posedenie v altánku.
Streda: Raňajky bufetové stoly, návšteva Čiernohronskej železničky, Lesníckeho skanzenu a Salaša Zbojská. Návrat spať na Prednú Horu,návšteva vodného sveta 2 h, večera, oddych.
Štvrtok: Raňajky bufetové stoly. Návšteva Slovenského raja presun do Stratenej. Dobšinská ľadová jaskyňa, potom presun do Spišských Tomášoviec časť Čingov. Návšteva Prielomu Hornádu, Tomášovského výhľadu. Vo večerných hodinách návrat na Prednú Horu, večera, oddych v altánku alebo na izbe. Sumarizácia nevšedných zážitkov z turistiky.
Piatok: Raňajky bufetové stoly, odubytovanie sa a doobeda rozlúčka s Prednou Horou vo vodnom svete 2 h /do 11.00/.

Turistický program berte ako inšpiráciu, fantázii sa medze nekladú.